چله هم‌اثر

آغاز سفر چله هم اثر

متنی که رو به روی شماست دعوت نامه ایه برای شروع یه سفر. اسم این سفر رو هر چی دوس دارین بذارین. اگه بهتون بگم این سفر راحت و آسونه، راستش رو نگفتم. پس خودتون رو برای موانع خیلی سخت آماده کنین. به قول جولیا کامرون کسی که روی رشد خودش کار می کنه جوینده طلاست و ما توی مسیر این چله تلاش می کنیم صندوقچه طلای درون خودمون رو پیدا کنیم. از امروز شما توی چله با تمام وجود مسئول رشد خودتون هستین. خوش اومدین.

تجهیزات سفر(محتویات کوله پشتی شما):

 • مطالعه پیمان نامه کتبی و سوگند شفاهی
 • تعهد
 • پشتکار
 • امید
 • جاه طلبی
 • گوش شنوا برای وویس ها و فایل های صوتی
 • چشم بینا برای ویدئو های کمکی
 • روحیه جستجوگر و جنگجو برای بیدار کردن مربی درون
 • انجام تمام قدم هایی که توی چله تعیین می شه

متن پیمان نامه:

من، ………… پیمان می بندم که سفر رشدم رو با هم قدم های چله شروع کنم و هر روز تمام کارهای لازم برای حفظ انرژی جمعی چله رو انجام بدم حتی اگه تمام توان اون روزم به اشتراک گذاری تجربه ام یا حسم به تجربه یه همسفر باشه. من پیمان می بندم که منش جیپسی ها رو یاد بگیرم و فضایی امن برای خودم و همسفرهام بسازم یعنی برای خودم و دیگران حامی باشم، احساساتم رو طوری بیان کنم که فضا رو منفی و ناخوشایند نکنه، خودم و دیگران رو سرزنش و تحقیر نکنم، غر نزنم، ناله نکنم، حس ناامیدی رو پخش نکنم، احساسات منفی خودم رو ببینم و برای خودم بنویسم و اجازه بدم بگذرن، همسفرهای چله ام رو «ببینم» و «بشناسم» و اجازه بدم بقیه هم من رو «ببینن» و «بشناسن» و در این مسیر «همدلی» کنم و اجازه بدم با من «همدلی کنن» و در سختی ها حرف هاشون رو «بشنوم» و اجازه بدم که «شنیده بشم». اعلام می کنم که متوجه تاثیر و مسئولیت حضور و وجودم در چله هستم و تمام تلاشم رو برای همراهی تمام قد همسفرهایی که با من هم پیمان هستن، می کنم.

نکته: منظور این نیست که حس های غم، ترس، خشم و… رو به رسمیت نشناسین و نگین. منظور اینه به روش درستی بیانشون کنین و دیگران رو تعمدا آزار ندین. صحبت بالغانه درباره حس هاتون چه مثبت چه منفی کاملا آزاده.

راهنمای سفر:

سایت جیپسی:

مواردی که توی سایت نوشته می شه با دقت و چندین بار بخونین. با سوال ها و ابهام های شما محتویات سایت اصلاح می شه و وقتی خبر اصلاحیه داده می شه حتما یه بار دیگه با دقت مطالعه کنین و سرسری رد نشین.

واتساپ 

گفتگو توی گروه چله کاملا آزاده و مواردی که هنوز روی سایت تعبیه نشده رو می تونین اونجا به اشتراک بذارین.

اینستاگرام جیپسی:

 1. اینستاگرام thegipsy.ir رو فالو کنین و تونیفیکیشنش رو روشن کنین، همدیگه رو توی اینستاگرام فالو کنین ، هشتگ های مرتبط با جیپسی رو فالو کنین، در صورتی که تصمیم به دوری از شبکه های اجتماعی دارین، اکانت مخصوص جیپسی بسازین و فقط اعضای گروه رو دنبال کنین.
 2. توی اینستاگرام به طور کلی تمام اعضای چله رو فالو کنین و درباره روند فرآیند همدیگه به هم بازخورد بدین
 3. در صورتی که روش اینستاگرام رو برای تقویت تعهدتون انتخاب کردین حتما از کلید واژه ها و هشتگ های مربوط به چله جیپسی استفاده کنین و حتما اینستاگرام جیپسی رو تگ و منشن کنین.

آداب خروج

بلافاصله بعد از ثبت نام دیگه هیچ وجهی بهتون برگردونده نمی شه چون شما با آگاهی به این متن وارد چله شدین و باید مسئولیت تصمیمتون رو بپذیرین. در صورتی که در طول ماه به هر دلیلی تصمیم گرفتین از چله خارج بشین باید با یک متن یا وویس علت خروجتون رو به همگروهی هاتون توضیح بدین و زمان بدین باهاتون خداحافظی کنن و بعد از گروه ها خارج بشین.

برنامه درسی خالی است

تسهیل‌گر:

من یه جیپسی مسافرم، یه جنگجو، یه جستجوگر و یه ماجراجو. تا 11 سالگی نقاشی می کشیدم و بعد از اون مشغول داستان نوشتن و کتاب خوندن بودم. دغدغه شفا دادن همیشه درونم زنده بوده و برای همین مباحث روانشناسی رو خیلی دوست دارم و دلم می خواد از راه های مختلفی برای قصه گویی استفاده کنم و توی این مرحله از زندگیم می خوام کتاب مصور کشیدن رو یاد بگیرم. این روز ها هم با شما توی کاروان ها همسفرم مترجم، مسئول سایت انگلیسی و دستیار امور بین الملل سینمای هنر و تجربه مترجم کتاب و داستان های ادبی ( سفر به انتهای دنیا - انتشارات پرتقال) فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین فراگیر حضوری و غیر حضوری دوره های خودشناسی شوق زندگی بالنده، خانه توانگری و بنیاد فرهنگ زندگی | دوره مهارت های زندگی زیر نظر مهتاب بیات و تحلیل رفتار متقابل زیر نظر نرگس لطفی | دوره شبکه سازی زیر نظر سپیده جلوخانی دوره های داستان نویسی آقای پورولی - عاطفه بهسام - سروش روحبخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *