قهرمانان در سایه

33 همسفر

کاروان قهرمانان در سایه: ملاقات با کودک درون و بیداری بالغ

همه به فکر تغییر دادن دنیا هستن اما کسی به فکر تغییر دادن خودش نیست

لئو تولستوی

آغاز سفر کاروان

متنی که رو به روی شماست دعوت نامه ایه برای شروع یه سفر. اسم این سفر رو هر چی دوس دارین بذارین. کاروان، دوره، کلاس، کارگاه و… . هر کسی دید و برداشت خودش رو از این سفر داره. بعضی ها فکر می کنن این یه سفر معنویه، بعضیا فکر می کنن یه سفر روانشناسانه است یاحتی بعضیا با بدبینی فکر می کنن یه سفر صرفا بیزینسی ئه و اصلا واردش نمی شن. سفری که تیم جیپسی مسئولیت تسهیلگریش رو قبول کرده سفر شماست . اگه بهتون بگم این سفر راحت و آسونه، راستش رو نگفتم. پس خودتون رو برای موانع خیلی سخت آماده کنین. به قول جولیا کامرون کسی که روی رشد خودش کار می کنه جوینده طلاست و ما توی مسیر این کاروان تلاش می کنیم صندوقچه طلای درون خودمون رو پیدا کنیم. از امروز شما توی کاروان با تمام وجود مسئول رشد خودتون هستین. خوش اومدین.

تجهیزات سفر(محتویات کوله پشتی شما):

 • مطالعه پیمان نامه کتبی و سوگند شفاهی
 • شقفت با خود
 • دوستی با هنر
 • حضور در لحظه
 • توجه به احساسات و بدن خود
 • گوش شنوا برای وویس ها و فایل های صوتی
 • چشم بینا برای ویدئو های کمکی
 • روحیه جستجوگر و جنگجو برای بیدار کردن مربی درون
 • انجام تمام قدم هایی که توی کاروان تعیین می شه
 • کتاب راه هنرمند نوشته جولیا کامرون ترجمه گیتی خوشدل (راهنما: خرید از شهر کتاب، دیجیکالا )
 • کتاب شفای کودک درون نوشته لوسیا کاپوچینه (راهنما: خرید از دیجیکالا ، خرید از شهر کتاب، دانلود پی دی اف از اینجا |ما خریدن رو توصیه می کنیم البته)
 • وسایل نقاشی، طراحی، کاردستی و… که به مرور در کتاب معرفی می شه

روش های تقویت یا تجدید عهد و پیمان جیپسی ها

متن پیمان نامه که در انتهای این صفحه اومده رو مطالعه کنین. به ما و خودتون تعهد بدین که پای خودتون وایمیستین. در صورتی که از تعهداتتون خارج شدین و خواستین مسیر رو با کاروان ها ادامه بدین حتما حتما حتما بعد از انجام کارهاتون باید توی محفل روش تجدید عهدتون رو توضیح بدین که چطور می خواین جلوی این رو بگیرین که دیگه این اتفاق نیافته. فقط نگین من تجدید عهد می کنم. دقیقا مشخص کنین چطوری. این روش های پیشنهادی ماست:

 1. قرارداد اولیس: توی داستان ادیسه هومر، اولیس توی سفر بازگشتش باید با سیرن ها مواجه می شد ( سیرن ها یعنی نیمف های دریایی، ترکیبی از یه زن و پرنده بودن که با صدای فوق العاده زیباشون دریانوردها رو طوری مسحور می کردن که به سمت صخره های مرگ می رفتن) و خب اولیس خوب می دونست قدرت تعهد چجوری کار می کنه. پس قبل از اینکه با کشتی به اون سمت بره سه تا قرار با خودش گذاشت: اول) موانعی ایجاد کرد که وسوسه نشه (خودش رو به دکل بست) دوم) تصمیمش رو بلند اعلام کرد تا از ترس اینکه اعتبارش رو از دست بده، توی تعهد بمونه سوم) سیستم مجازات مالی یا پاداش مالی هم اضافه کرد | در حال حاضر شما با ثبت نام اولین صفحه قرارداد اولیس خودتون رو امضا کردین. با اعلام وضعیت توی گروه و اینستاگرام صفحه دوم رو هم امضا می کنین. برای صفحه سوم هم راه های زیادی وجود داره که در ادامه می گیم
 2. چالش پرداخت: توی این روش که حتی وارن بافت هم ازش استفاده کرده، به دوستتون قول می دین اگه از تعهدتون خارج شدین مبلغ مشخصی بهش بدین و این میشه مالیات شما بابت موفق نشدن توی حفظ تعهدتون (جیپسی با حذف شما از کاروان و گذاشتن این شرط که از نو هزینه بدین برای برگشت این چالش هم برای تقویت تعهد به کار برده)
 3. قدرت همسفری: طبق آمار کسایی که مسیرشون رو با یه دوست پیش می رن سی درصد بیشتر از باقی آدم ها موفق می شن و به همین دلیل فلسفه اصلی کاروان ها این روش تعهده.
 4. آینه آینه: با خودتون خودگویی روحیه بخش توی آینه تمرین کنین. این روش ورزشکارهای بزرگه. برین جلوی نزدیک ترین آینه و به خودتون بگین: «می تونم. بهت باور دارم. از پسش بر میای.»
 5. برگزاری یه مراسم خاص ذهنی: مثلا یه لحظه مکث کنین و لحظه ای رو تصور کنین که به واسطه موندن توی این تعهد، موفق شدین و به هدفتون رسیدین. مزه مزه اش کنین و ازش انرژی بگیرین.
 6. نامه به خود: برای خود آینده اتون توی این سفر نامه بنویسین تا هر وقت که داشتین از تعهد خارج می شدین قبلش اون نامه رو بخونین. محتویات این نامه می تونه یادآوری حسی باشه که اگه موفق بشین به دست میارین یا می تونه چرایی شروع این سفر باشه.
 7. یادداشت های چسبونکی: توی اتاق و خونه اتون یا هر جایی که بتونین مرتب ببینین یادداشت های کوچیکی برای خودتون بذارین تا تعهدتون رو به خودتون یاد آوری کنین. حتی می تونین به جای نوشته یه علامت خاص طراحی کنین مثل پر جیپسی
 8. اینستاگرام: درباره روند پیشرفت یا تعهدتون مرتب توی اینستاگرام بنویسین تا این حس که بقیه دارن نظارت می کنن باعث بشه متعهد بمونین

راهنمای سفر:

سایت جیپسی:

مواردی که توی سایت نوشته می شه با دقت و چندین بار بخونین. با سوال ها و ابهام های شما محتویات سایت اصلاح می شه و وقتی خبر اصلاحیه داده می شه حتما یه بار دیگه با دقت مطالعه کنین و سرسری رد نشین.

واتساپ محفل

گفتگو توی محفل کاملا آزاده و مواردی که هنوز روی سایت تعبیه نشده رو می تونین اونجا به اشتراک بذارین.

اینستاگرام جیپسی:

 1. اینستاگرام thegipsy.ir رو فالو کنین و تونیفیکیشنش رو روشن کنین، همدیگه رو توی اینستاگرام فالو کنین ، هشتگ های مرتبط با جیپسی رو فالو کنین، در صورتی که تصمیم به دوری از شبکه های اجتماعی دارین، اکانت مخصوص جیپسی بسازین و فقط اعضای گروه رو دنبال کنین.
 2. توی اینستاگرام به طور کلی تمام اعضای کاروان های جیپسی رو فالو کنین و به طور خاص همسفرهاتون رو فالو و پیگیری کنین و درباره روند فرآیند همدیگه به هم بازخورد بدین
 3. در صورتی که روش اینستاگرام رو برای تقویت تعهدتون انتخاب کردین حتما از کلید واژه ها و هشتگ های مربوط به کاروان های جیپسی استفاده کنین و حتما اینستاگرام جیپسی رو تگ و منشن کنین.
 4. لایوهای اصلی ای که توی کانال و اینستاگرام جیپسی برای کاروان ها اعلام می شه حتما شرکت کنین و در صورتی که نمی تونین شرکت کنین توی گروه تکالیف از قبل اعلام کنین، اگه بدون اعلام کردن حضور پیدا نکنین هشدار می گیرین و بعد از کاروان حذف می شین و برای بازگشت باید از نو هزینه بدین و پیمان ببندی

آداب خروج

بلافاصله بعد از ثبت نام در کاروان دیگه هیچ وجهی بهتون برگردونده نمی شه چون شما با آگاهی به این متن وارد کاروان ها شدین و باید مسئولیت تصمیمتون رو بپذیرین. در صورتی که در طول ماه به هر دلیلی تصمیم گرفتین از کاروان ها خارج بشین باید با یک متن یا وویس علت خروجتون رو به همگروهی هاتون توضیح بدین و زمان بدین باهاتون خداحافظی کنن و بعد از گروه ها خارج بشین.

متن پیمان نامه:

من، ………… پیمان می بندم که سفر رشدم رو با همسفرهای کاروان………. شروع کنم و هر روز تمام کارهای لازم برای حفظ انرژی جمعی کاروان رو انجام بدم حتی اگه تمام توان اون روزم به اشتراک گذاری تجربه ام یا حسم به تجربه یه همسفر باشه. من پیمان می بندم که منش جیپسی ها رو یاد بگیرم و فضایی امن برای خودم و همسفرهام بسازم یعنی برای خودم و دیگران حامی باشم، احساساتم رو طوری بیان کنم که فضا رو منفی و ناخوشایند نکنه، خودم و دیگران رو سرزنش و تحقیر نکنم، غر نزنم، ناله نکنم، حس ناامیدی رو پخش نکنم، احساسات منفی خودم رو ببینم و برای خودم بنویسم و اجازه بدم بگذرن، همسفرهای کاروانم رو «ببینم» و «بشناسم» و اجازه بدم بقیه هم من رو «ببینن» و «بشناسن» و در این مسیر «همدلی» کنم و اجازه بدم با من «همدلی کنن» و در سختی ها حرف هاشون رو «بشنوم» و اجازه بدم که «شنیده بشم». اعلام می کنم که متوجه تاثیر و مسئولیت حضور و وجودم در کاروان هستم و تمام تلاشم رو برای همراهی تمام قد همسفرهایی که با من هم پیمان هستن، می کنم.

نکته: منظور این نیست که حس های غم، ترس، خشم و… رو به رسمیت نشناسین و نگین. منظور اینه به روش درستی بیانشون کنین و دیگران رو تعمدا آزار ندین. صحبت بالغانه درباره حس هاتون چه مثبت چه منفی کاملا آزاده.

تسهیل‌گر:

من یه جیپسی مسافرم، یه جنگجو، یه جستجوگر و یه ماجراجو. تا 11 سالگی نقاشی می کشیدم و بعد از اون مشغول داستان نوشتن و کتاب خوندن بودم. دغدغه شفا دادن همیشه درونم زنده بوده و برای همین مباحث روانشناسی رو خیلی دوست دارم و دلم می خواد از راه های مختلفی برای قصه گویی استفاده کنم و توی این مرحله از زندگیم می خوام کتاب مصور کشیدن رو یاد بگیرم. این روز ها هم با شما توی کاروان ها همسفرم مترجم، مسئول سایت انگلیسی و دستیار امور بین الملل سینمای هنر و تجربه مترجم کتاب و داستان های ادبی ( سفر به انتهای دنیا - انتشارات پرتقال) فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین فراگیر حضوری و غیر حضوری دوره های خودشناسی شوق زندگی بالنده، خانه توانگری و بنیاد فرهنگ زندگی | دوره مهارت های زندگی زیر نظر مهتاب بیات و تحلیل رفتار متقابل زیر نظر نرگس لطفی | دوره شبکه سازی زیر نظر سپیده جلوخانی دوره های داستان نویسی آقای پورولی - عاطفه بهسام - سروش روحبخش
﷼ 1,000,000

14 thoughts on “قهرمانان در سایه

 1. ممنونم ارزو جون من خيلي احساس امنيت و تمركز بيشتري داشتم در سايت نسبت به واتس اپ
  ممنونم كه سايت را راه انداختي
  برام مهيج بود 😍😍😍

 2. آرزو جان خداقوت به شما و آقای مهندس
  راه اندازی سایت بهم ارامش داد. نظم بیشتری دارم و تسلطم به مطالب راحتتر شده ممنونمت :*

 3. سلام آرزو جااااان وای اینجا چه خوبه😄نظمش رو دوست داشتم اینجا مجابیم که همه کارارو انجام بدیم
  خداقوت به شما وهمسرجانتون😊

 4. منم خیلی خوشم اومد,از نظمش بیشتر و اطمینان دارم روز به روز بهتر خواهد شد,از شما و همسرتون تشکر میکنم

 5. آرزو من بعضی از چالش‌ها رو شرکت نمیکنم اما تا الان تکمیل زدم
  ممکنه علاوه بر گزینه تکمیل ، گزینه دیگری مبنی بر انتخاب دیگه مثل (انجام ندادم یا شرکت نکردم ) بزاری
  چون اینطوری در بررسی پرو فایل مثلا متوجه میشیم چه روزهای سحرخیزی انجام شده و جه روزهای انجام نشده

  و دیگه اینکه من وقتی متوجه شدم که لازم نبود گزینه تکمیل رو بزنی وقتی شرکت نکردی دیدم امکان اصلاح وجود نداشت

 6. عاشق خودم شدم هر کقت به سایت سر میزنم همیشه تا ۸۰ درصد انجام میدم و ۲۰ درصد پیمانه
  قانون ۸۰به۲۰ رو اینجا هم رعایت میشه خودبخود

 7. آرزو جان مرسی از این وقتی که گذاشتی برای تنظیم و اجرای این برنامه ی زیبا ، مطمعنم که نظم رو به زندگی من برمیگردونه و اشتیاق و اعتماد به اینکه هر روز به سمت جلو بری و قدمهات محکمه !
  چون نظم و پیگیری پشتش هست .
  خسته نباشی 🌷

 8. سلام
  آرزو جان این امکان وجود داره روزهای که گذروندیذم بیاد ته صفحه
  و روزهای جدید قسمت بالا باشه
  برای ما که گوشی وصل میشیم یعنی هر چی می‌زنیم به ته نمیرسیم
  وای از روزی که نت ضعیف باشه که وسط صفحه هنگ می‌کنه و به آخر صفحه و رسیدگی به تمارین نمیرسیم😰😰😰😰

 9. بالاخره امروز تونستم از طریق کامپیوتر تیک‌هام رو بزنم
  من واقعا عاشق ایپزودها و تعمق هات هستم و از اینکه بستر اینترنت گوشیم اینقدر ضعیفه که واقعا نمیتونم از سایت استفاده کنم خیلی خوب میشد که ایپیزودهات رو هم در کانال تلگرام انجام میشد😗😗😗😗😗

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *