Home انجمن ها تماشاخانه خطر رسانه ای از یک دختر نسل z

آخرین بروزرسانی توسط نفس 1 ماه پیش
‏‫2 صدا
1 پاسخ
  • نویسنده
    تینا صفاریان
    مشارکت کننده

خوب اول از همه دوست دارم از آرزو جان تشکر کنم وابت محتوا های فوق العاده خوبی که به اشتراک میذاره من واقعا از دیدنش لذت بردم. محتوا های پیج آرزو همیشه اطلاعات ما رو میبره بالا ، محتوا های پیجش همیشه یه سر و گردن از بقیه محتوا های پیج های روان شناسی بهتره به نظر من . مرسی آرزو 🙂
    خوب من خیلی خیلی حرف دارم که بگم در مورد این مستندی که دیدم . من خودم جزو نسل z هستم . همون جوری که توی مستند گقته شد نسل من ، نسلی هستش که تقریبا از دوران راهنمایی استفاده از شبکه های اجتماعی توش باب شد . منم هشتم که بودم شبکه اجتماعی ریختم . و واقعااا خودم رو توی اون نمودار دیدم . من سواد استفاده ازش رو نداشتم ، مامان و بابام هم نداشتن ، اصرار هم داشتن که من تا ۱۸ سالگی گوشی نداشته باشم ، ولی چون که همههههه دوستام داشتن و منو به خاطرش مسخره میشدم و حس عقب ماندگی داشتم ناراحت میشدم ، مامان و بابام هم ناراحت بودن و بالاخره برام خریدن ولی واقعا کاشکی این اتفاق نمی افتاد. واقعا تو روحیه ام تاثیر بد داشت، تو تحصیلم ، ارتباطات ام ، سلامت روحیم ، اعتماد به نفس و دیدم نسبت به زیبایی و …… تو همه اش تاثیر داشت. خیلی داغونم کرد. اگر ساعت استفاده از گوشیم رو بگم برای اون زمان باورتون نمیشه ، البته نخواهم گفت چون اصلا روم نمیشه.متاسفانه همه توی این شبکه ها با یه نقاب زیبا از زندگی شون در حال رقابتن و منم توی این رقابت شرکت میکردم و یادمه که چقدر زندگیم سیاه شد . هر روز پیج دوستام که وضع زندگیشون خوب بود رو نگاه میکردم و حسرت میخوردم ، دختر های خوشگل رو میدیدم و ناراحت میشدم زندگی افراد خارجی رو میدیدم و حسرت میخوردم و اینقدر درگیر شدم که حتی درس نمیخوندم و خوب عذا نمیخوندم. میتونستم خلاصه تر اینارو بنویسم ولی اینو نوشتم که یک درصد مادر یا پدری اینو بخونه و به دختر یا پسرش گوشی نده تا موقعی که ۱۸ سالش بشه تا مثل من نشن. و به بچش اطمینان بده که با نداشتنش چیزی از دوستاش کم نمیشه و از لحاظ روحی قوی ساپورتش بکنه . همون جوری که تو مستند گفته شده بود تمام روسای این شرکت ها به بچه هاشون گوشی نمیدن ، بچه های باراک اوباما هم گوشی نداشتن .
    و اینکه به عنوان کسی که اعتیاد شدید به گوشی داشتم و تا حد خوبی کمش کردم ، میتونم راهکار هایی که استفاده کردم تا ساعت گوشیم رو کم کردم رو بهتون یاد بدم که تو مستند نبود :
    ۱. توی اینستاگرام فقط و فقط افرادی رو تو پیجتون داشته باشید که با هاشون صمیمیت زیادی دارید و دوست های فرعی تون رو هم فالو نکنید. چون با دوستان صمیمیتون آشنایی نسبتا زیادی دارید و گول نقابشون رو توی اینستاگرام نمی‌خورید
    ۲. سلبریتی هارو فالو نکنید ، پشت زندگی زیباشون هزینه های فوق العاده زیادی خوابیده که اگر صرف هر کسی میشد زندگی اون نفر هم قشنگ میشد . خیلی سخته خودمون رو باهاشون مقایسه نکنیم .و اینکه گندشون نکنید. آثاری که میسازن خیلی مهم تر از خودشون و زندگیشونه.
    ۳. توی اینستا عکس لایک نکنید و فقط سیو کنید .
    ۴. محتوا های به درد نخور رو قبول نکنید به هیچ وجه و از گزینه های not interested in استفاده کنید
    ۵. Suggestion و search history یوتوب رو ببندید. برای کروم هم همین طور
    ۶. هر یه ماه درمیون اینستا و شبکه های اجتماعی رو ببندید ، چون حجم اطلاعات زیاد شبکه های اجتماعی بیش از حد زیاده ، البته زمانش بستگی به خودتون داره.
    ۷. فقط و فقط و فقط پیج های مفید رو دنبال کنید

همون جوری که گفته شد دنیا بدون این شبکه ها هنوز قشنگه ، خیلی آدم های زیادی دو و بر خودمون هستن که بدون این شبکه ها زندگی میکنن و لطمه ای به زندگیشون وارد نمیشه . و تا جایی که با برنامه و با سواد رسانه ای ازش استفاده کنیم خیلی هم کمک کننده میتونه باشه .
    گفتنش برام یکم سخت بود من هنوزم با این مسئله درگیرم . ولی اینو گذاشتم که بگم تعداد دختر و پسر هایی که دانش آموزان و بدون آگاهی دارن ازینا استفاده میکنن کم نیست و سنشون هم کم شده اگر دور و برتون دیدینشون حواستون بهشون باشه گناه دارن . بیش تر از اونی که فکرش رو بکنین عذاب آوره.

نفس
    مشارکت کننده

مرسی عزیزم خیلی مفید بود مخصوصا راهکار اولت 💙 و اینکه هممون درگیریم کم و زیاد و یه روزایی بیشتر و یه روزایی کمتر و اینجور نیست که همیشه موفق باشیم امیدوارم که تو بلند پدت به طور میانگین با اراده تر و آگاهانه تر باشه این قضیه برات 😻💛🌱

شما برای پاسخ به این تاپیک باید وارد شوید.

تمام حقوق این وب‌سایت متعلق به جیپسی می‌باشد.