کاروان سایکی

کاروان سایکی: بهبود و ساخت رابطه‌های کارآمد

توی داستان عشق اروس و سایکی، بعد از بدعهدی سایکی آفرودیت درخواست بخشش می‌کنه و آفرودیت چند تا شرط می‌ذاره تا قبول کنه و این شرط‌ها سایکی رو به سفری می‌فرسته که ماموریت‌های مختلفی سر راهش هست، روایت دکتر سرگلزایی از این داستان اینجوریه:

ماموریت اوّل «سایکی» این بود که کوهی از غلّه‌های مخلوط را که آفرودیت فراهم‌آورده‌بود، تا قبل از غروب آفتاب از هم تفکیک‌کند. این کار برای «سایکی» غیرممکن بود ولی لشگری از مورچه‌ها به کمک او آمدند و این کار را برای او پایان رساندند.
ماموریت دوّم «سایکی» این بود که باید از بُزهای پشم‌‌طلایی که بسیار خطرناک بودند، پشم می‌چید و برای آفرودیت می‌آورد. این ماموریت سخت نیز با کمک و یاری علف‌های آن منطقه به‌خوبی انجام شد. بدین شکل که علف‌های چسبناک، بخشی ازپشم‌های گوسفندان را کندند و به‌دست «سایکی» رساندند.
مأموریت سوّم «سایکی» این بود که از چشمه‌ای که مار سه‌سر خطرناکی از آن محافظت‌می‌کرد کوزه‌ای آب برای آفرودیت بیاورد. آنجا نیز «عقابی» به کمکش آمد و ظرف آب را پر‌کرد. بنابر‌این «سایکی» هر سه مأموریت خود را به کمک طبیعت به‌خوبی به‌پایان رساند اما آفرودیت به این سادگی دست‌بردار نبود.
پسیشه با راهنمایی بُرجی که می‌خواست برای رفتن به جهان مردگان از آن بپرد راه ورود به سرزمین ارواح را پیدا کرد غافل از این‌که آفرودیت و پرسفون با هم تبانی کرده بودند و به‌جای این‌که در جعبه «اکسیر جوانی» ریخته شود، «اکسیر خواب ابدی» ریخته شده بود و به محض باز کردن در جعبه، پسیشه به خواب ابدی فرو رفت.
پس از این ماجرا کوپیدو به سراغ پسیشه می‌‌رود و با بال‌های خود خواب را از صورت او می‌زداید. سپس نزد «ژوپیتر» (زئوس، -خدای خدایان- ) می‌رود و داستان خود را با او در میان می‌گذارد. زئوس (ژوپیتر) نیز شکایت او را می‌پذیرد و با عروسی اروس و «سایکی» موافقت می‌کند و «سایکی» که از «میرایان» بود، با نوشیدن شراب خدایان «آمبروزیا» «نامیرا» می‌شود و با کوپیدو ازدواج می‌کند.
عصارهٔ داستان این است که مبداء وخاستگاه «سایکی» میرایی و فناپذیری بود اما مقصد و سرنوشت او نامیرایی و فناناپذیری و جاودانگی است. ثمره ازدواج «اروس و سایکی» دختری است بنام «هِدون» (به معنی خوشی و لذت) که در اساطیر یونان ایزدبانوی لذّت زوال‌ناپذیر است.

 

 

می‌خوایم بریم توی دنیای رابطه‌ها و پیچیدگی‌هاش… می‌خوایم کشف کنیم اون ماموریت‌ها توی زندگی ما چیه و برامون چه معنی‌ای داره.

200,000 تومان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

دسته:

توضیحات

 

امکانات سفر با کاروان:

۱. خوانش گروهی کتاب های انتخابی و بحث و گفتگو (توی گروه واتساپ و دورهمی های آنلاین و…)
۲. تماشای گروهی فیلم، سریال، انیمه، تدتاک ها و بحث و گفتگو (توی گروه واتساپ و دورهمی های آنلاین و…)
۳. گوش دادن گروهی به پادکست های مرتبط با موضوع کتاب و کاروان و بحث و گفتگو (توی گروه واتساپ و دورهمی های آنلاین و…)
۴. شرکت توی چالش های گروهی مرتبط
۵. دسترسی به رادیو جیپسی
۶. دسترسی به نقشه راه روزانه پیشنهادی سایت جیپسی
۷. دسترسی به لایوهای مرتبط
۸. دریافت جیپسی نامه
۹. دسترسی به مقالات مرتبط با کاروان توی سایت
۱۰. دسترسی به لیست بوک کیت های مرتبط با هر کاروان

 

 

راهنمای سفر:

سایت جیپسی:

مواردی که توی سایت نوشته می شه با دقت و چندین بار بخونین. با سوال ها و ابهام های شما محتویات سایت اصلاح می شه و وقتی خبر اصلاحیه داده می شه حتما یه بار دیگه با دقت مطالعه کنین و سرسری رد نشین.

واتساپ محفل

گفتگو توی محفل کاملا آزاده و مواردی که هنوز روی سایت تعبیه نشده رو می تونین اونجا به اشتراک بذارین.

اینستاگرام جیپسی:

  1. اینستاگرام thegipsy.ir رو فالو کنین و تونیفیکیشنش رو روشن کنین، همدیگه رو توی اینستاگرام فالو کنین ، هشتگ های مرتبط با جیپسی رو فالو کنین، در صورتی که تصمیم به دوری از شبکه های اجتماعی دارین، اکانت مخصوص جیپسی بسازین و فقط اعضای گروه رو دنبال کنین.
  2. توی اینستاگرام به طور کلی تمام اعضای کاروان های جیپسی رو فالو کنین و به طور خاص همسفرهاتون رو فالو و پیگیری کنین و درباره روند فرآیند همدیگه به هم بازخورد بدین
  3. در صورتی که روش اینستاگرام رو برای تقویت تعهدتون انتخاب کردین حتما از کلید واژه ها و هشتگ های مربوط به کاروان های جیپسی استفاده کنین و حتما اینستاگرام جیپسی رو تگ و منشن کنین.
  4. لایوهای اصلی ای که توی کانال و اینستاگرام جیپسی برای کاروان ها اعلام می شه حتما شرکت کنین و در صورتی که نمی تونین شرکت کنین توی گروه تکالیف از قبل اعلام کنین، اگه بدون اعلام کردن حضور پیدا نکنین هشدار می گیرین و بعد از کاروان حذف می شین و برای بازگشت باید از نو هزینه بدین و پیمان ببندی

آداب خروج

بلافاصله بعد از ثبت نام در کاروان دیگه هیچ وجهی بهتون برگردونده نمی شه چون شما با آگاهی به این متن وارد کاروان ها شدین و باید مسئولیت تصمیمتون رو بپذیرین. در صورتی که در طول ماه به هر دلیلی تصمیم گرفتین از کاروان ها خارج بشین باید با یک متن یا وویس علت خروجتون رو به همگروهی هاتون توضیح بدین و زمان بدین باهاتون خداحافظی کنن و بعد از گروه ها خارج بشین.

متن پیمان نامه:

من، ………… پیمان می بندم که سفر رشدم رو با همسفرهای کاروان………. شروع کنم و هر روز تمام کارهای لازم برای حفظ انرژی جمعی کاروان رو انجام بدم حتی اگه تمام توان اون روزم به اشتراک گذاری تجربه ام یا حسم به تجربه یه همسفر باشه. من پیمان می بندم که منش جیپسی ها رو یاد بگیرم و فضایی امن برای خودم و همسفرهام بسازم یعنی برای خودم و دیگران حامی باشم، احساساتم رو طوری بیان کنم که فضا رو منفی و ناخوشایند نکنه، خودم و دیگران رو سرزنش و تحقیر نکنم، غر نزنم، ناله نکنم، حس ناامیدی رو پخش نکنم، احساسات منفی خودم رو ببینم و برای خودم بنویسم و اجازه بدم بگذرن، همسفرهای کاروانم رو «ببینم» و «بشناسم» و اجازه بدم بقیه هم من رو «ببینن» و «بشناسن» و در این مسیر «همدلی» کنم و اجازه بدم با من «همدلی کنن» و در سختی ها حرف هاشون رو «بشنوم» و اجازه بدم که «شنیده بشم». اعلام می کنم که متوجه تاثیر و مسئولیت حضور و وجودم در کاروان هستم و تمام تلاشم رو برای همراهی تمام قد همسفرهایی که با من هم پیمان هستن، می کنم.

نکته: منظور این نیست که حس های غم، ترس، خشم و… رو به رسمیت نشناسین و نگین. منظور اینه به روش درستی بیانشون کنین و دیگران رو تعمدا آزار ندین. صحبت بالغانه درباره حس هاتون چه مثبت چه منفی کاملا آزاده.